fbpx
 • +90 212 863 2230
 • +90 543 419 7273
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
trenfrdehuituk

Outdoor Bodyflying

LP2600em

Video'da kullanılan Model LP 2600 EM

''Hiç uçmayı hayal ettin mi??? Hiç paraşütle atlama heyecanını yaşamak istedinizmi??? ancak bir uçaktan atlamayı taahhüt etmek istemediniz mi? Hemen hemen herkes uçmak ister ve vücudunuzu bir rüzgar sütununda uçurmak, var olan en saf uçuş biçimlerinden biridir. Vücudunuzun özgürce uçmasını ve hareketlerinizi kolaylıkla kontrol etmesini sağlar.''

NEDEN AÇIK TİP TÜNEL SEÇMELİ?

YENİ NESİL AÇIK HAVA RÜZGAR TÜNELLERİ !!!

Kurulumu kolay ve hızlı bir rüzgar tüneline sahip olmak, onu farklı şovlar, promosyonlar ve etkinlikler için kullanmanın mümkün olduğu anlamına gelir. 

Açık tüneller, insanları belirli bir yere çekmek için de harika bir araç olabilir. Açık tünellerin kurulumu kolay olduğundan ve yüzeye herhangi bir zarar vermediğinden, kalıcı bir rüzgar tüneli inşaatının mümkün olamayabileceği yüksek yaya alanları için idealdir, ancak sınırlı bir zaman çekimi ve gösteri programı halkın ilgisini büyük ölçüde artırabilir.

Açık tüneller, bir uçuş anlaşmasını iletmek için en iyisidir. Aslında, şov dünyası ve film çekimi hakkında konuştuğumuzda tek çözüm bunlar. Bununla birlikte, normal ticari varlıklar için de büyük ilgi çekicidirler. 
Arabayla ya da yürürken ve havada uçan insanları görürseniz, merak sizi ele geçirir ve farkında olmadan izlemeye ve nasıl bir şey olduğunu merak etmeye başlarsınız. Ismarlama bir afiş, kostümler, bir gösteri programı ekleyin ve pazarlama dublörü biter! 
Görünürlük ve tanıtım seçenekleri, ortak finansman için bir sponsor bulmaya yardımcı olabilir, aynı zamanda müşterileri yakındaki alışveriş merkezine veya eğlence merkezine çekebilir.

Yeni LP2600 ve LP2800 model serileri, uçuş bölgesindeki sesi şaşırtıcı derecede 90 dBA'ya ve seyirci alanında sadece 65 dBA'ya indirmeyi başarır. Paraşütçüler ilk kez kulak tıkacı olmadan uçmayı deneyimleyebilir! Yoğun kentsel alanlar / mahalleler bile artık bir açık hava rüzgar tüneline sahip olmayı düşünebilir.

Sadece iç mekan emsallerine göre çok daha küçük bir yatırımla rüzgar tüneli işine adım atma fırsatına sahip olabilirsiniz, aynı zamanda amortismanlar rekor bir sürede - yaklaşık 6-12 ay içinde elde edilebilinir. Hareketli bir rüzgar tüneli aynı zamanda çoğu kapalı rüzgar tüneli için mevcut olmayan kolay bir işe çıkış stratejisine sahip olmak anlamına gelir.

İnsanlar uçmayı veya serbest düşüşü düşündüklerinde, neredeyse hiç kimse cam bir tüpün içinde yüzmeyi hayal etmez. Kuşkusuz, tünelin içindeyken bu fikre alışıyorlar, ancak mavi gökyüzünün altında uçmaktan ve kendilerini yerden yükselirken görmekten aldıkları duyguları karşılaştırmak zor. Pek çok kişi için, bu duygular sosyal platformlarda paylaşılarak da aktarılır ve bu da ağızdan ağza tanıtımla sonuçlanır.

 
 

Modern açık tüneller hem verimlilik hem de rüzgar akışı kalitesi açısından oldukca geliştirdik. Açık rüzgar tünellerinde 240 km / saate varan rüzgar hızları ortalama olsa da, profesyonel uçucular bile farklı eğitim rutinleri için bunları kullanabilir. Nitekim 2018 yılında solo serbest stilde FAI Dünya şampiyonları, ağırlıklı olarak açık tünellerde antrenman yapıyor.

Açık rüzgar tünelleri, devridaim tünellerinden önemli ölçüde daha ucuzdur, ancak bu, son teknoloji özelliklerden yoksun oldukları anlamına gelmez. Tıpkı daha büyük iç mekan kardeşleri gibi, onlar da bir dizi sensör, performansı izleme ve tünel ve müşteri akış yönetimi için sofistike bir BT sistemi ile donatılmıştır. Entegre bir fotoğraf ve video sistemi, müşteriler için otomatik (işçilik gerektirmeyen) video dosyaları oluşturmaya olanak tanır. Önemlisi, açık rüzgar tünelleri, destek yapıları inşa etmek ve beton dökümü gibi karmaşık inşaat işleri yapmadan, yalnızca düz bir sert yüzeye ve elektrik bağlantısına ihtiyaç duyar.

Son 15 yılda açık rüzgar tünelleri, bodyflying sporları teşvik etmede ve başka hiçbir teknolojinin sunamayacağı büyüleyici şovlar ve performanslar yaratmada önemli bir rol oynadı. Turin Kış Olimpiyat oyunları töreni 2006, Word EXPO 2010, Disneyland Shanghai 2015, Tom Cruise'un 2018'deki son “Mission Impossible: Fallout” filmi; bunlar, açık tünellerin seyircilere WOW faktörünü getirdiği birkaç örnektir. Liste, 2020'de çıkacak daha muhteşem şovlar ve daha etkileyici film gösterileriyle devam ediyor.

 
 

Açık hava rüzgar tünellerine odaklanan Şirketimiz, teknik çözümleri adım adım iyileştiriyor ve yükseltiyor. Son 9 yılda rüzgar tünellerinin teknik çözümlerinde artık ilk modellerden çok farklı olan önemli değişiklikler yaşandı. Tünel güvenliği, gelişimleri için öncelikli bir itici güç haline geldi. Birçok teknik çözüm onları günlük kullanım için çok güvenli hale getirdi.

YENİ NESİL AÇIK HAVA RÜZGAR TÜNELLERİ. 
Güven içinde HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER 2021

İÇERİK:

 1. Açık hava dikey rüzgar tünelleri nedir?
 2. Açık hava rüzgar tünelleri hakkında bazı modası geçmiş fikirler
 3. Uygulanabilir güvenlik seviyeleri nelerdir?
 4. Kitle eğlence endüstrisi için önemli özellikler
 5. Belirli gereksinimler için en iyi seçim

Güvenlik önemlidir. Her zaman. Güvenlik sorunu, herhangi bir eğlence tesisi veya cihazı için en önemli konulardan biridir. Bu, özellikle eğlence amaçlı dikey rüzgar tünelleri gibi yüksek teknolojili ekipmanlar için geçerliydi.

Tünel güvenliği, gelişimleri için öncelikli bir itici güç haline geldi. Birçok teknik çözüm, onları günlük kullanım için çok güvenli hale getirdi.

Modern teknolojiler, daha yüksek tünel güvenliği seviyelerine daha fazla çözüm sağlar

Bu, birçok insanın açık bir rüzgar tüneli duyduğunda hayal ettiği şeydir, ancak o zamandan beri Şirketimiz, herkes için güvenli ve rahat bir deneyim sağlamak için uzun bir yol kat etti. En yeni LP serisi modelinin piyasaya sürülmesiyle Şirketimiz, uçmak için gerçekten gelişmiş ve gerçekten güvenli olan 5. teknolojik açık rüzgar tüneli teknolojisini geliştiriyor. Ağaçların tepesinde 15 metre yükseklikte uçan insanları gören birçok insan, inanamayarak bakıyor. Bu noktada LISEPRO, açık tünellerin yalnızca geniş bir izleyici kitlesi için (Festivaller, Gösteriler ve Marka Tanıtım Turları) görüntülenemeyeceğini, aynı zamanda rahat ve güvenli bir uçuş için gerekli tüm temel özelliklere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilir.

Rüzgar tünelleri güvenlik seviyeleri

Birincil Düzey Güvenlik

Bugün inşa edilen rüzgar tünellerinin çoğu 3., 4. ve hatta 5. nesil tünellerdir. Birincisi, açık hava tünelleri bu kategoriyi yıllar önce terk ettiği için 2 nesil pratikte mevcut değil.

İki en temel güvenlik  neredeyse her zaman tüm tünellerde izlenir kurallar şunlardır:

 1. Kapıda her zaman uygun şekilde eğitilmiş bir  gözcü  bulundurun.
 2. Sürüş kabininde her zaman uygun şekilde eğitilmiş bir  sürücü  bulundurun.

Eğitim ve güvenlik prosedürünü standartlaştırarak tam nitelikli bir eğitmen tarafından önceden verilen güvenlik brifingi.

Bu, rüzgar tüneli üreticisinin kalifiye teknik personel ve uçuş eğitmenleri için eğitim vermesi gerektiği anlamına gelir. Yeni tünelin açılmasından sonraki ilk dönemde, üreticinin görevlendirdiği eğitmen ekibi, eğitim seviyesi güvenli bir performans standardına ulaşana kadar yeni oluşturulan ekip ile el ele çalışır.

 1. Güvenlik eğitimi sınıfı. Herhangi birinin dikey rüzgar tüneline girmesine izin verilmeden önce, deneyimli eğitmenler tarafından yürütülen bir güvenlik eğitimine katılmaları gerekir. Çocuklar için ders sırasında bir ebeveyn veya yasal vasi bulunmalıdır.

İkincil Seviye Güvenlik

 

Yeni nesil açık hava tünelleri  yüksek güvenlik seviyesi  özelliklerine sahiptir:

1. Net Esneklik :

- tüm yüzey boyunca yüksek derecede elastikiyet sağlayan daha karmaşık ve pahalı ağ. Daha iyi soğurma özelliklerinden dolayı sadece daire tipi bir ağ kullanmışlardır.

2. Yan ağ :

- rüzgar sütununun etrafındaki ağ. Boyutları ve yükseklikleri, fiziğin kanunlarına göre afişin dışındaki yeri imkansız olacak şekilde hesaplanır.

3. Güvenlik yatakları .

Güvenlik yatakları, pilotu ağrılı bir inişten koruyan çok önemli bir güvenlik özelliğidir. Şiltenin alanı, olası iniş alanından birkaç kat daha büyüktür.

4. Kararlı rüzgar akışı (merkezlenmiş akış).

Açık hava dış mekan rüzgar tünellerinde uçuş kamerası veya difüzör kullanılmaz. Rüzgar akışının yoğunluğu burada dağılmaması için önemlidir, bu da Flyer'leri saptırabilir ve bazı güvenlik riskleri oluşturabilir. Yeni nesil açık tünellerde, akışı düzene sokarak akışın dağılmasını önleyen özel akış kılavuzları bulunur. Sonuç olarak, Pilot her zaman doğrudan derenin üzerinde olacak ve beklenmedik herhangi bir hareket durumunda merkezden sapmaya başlayacak, güvenlik yataklarının üzerine hafifçe düşecektir.

5. Ayarlanabilir rüzgar hızı .

Flyer ağırlığına ve uçuş becerisine bağlı olarak, operatör rüzgar akışını her zaman kişi her zaman optimum irtifada olacak şekilde ayarlar ve eğitmen tüm hareketleri kontrol edebilir, tandem konumunu koruyabilir ve% 100 güvenlik sağlayabilir.

6. Seyirci alanındaki gürültü seviyesi .

Gürültü seviyesi, rüzgar tüneli güvenlik performansına da dahildir. Aşırı hacim sağlığa zarar verir.

 • NIOSH'a göre, günde 8 saatten fazla 85 desibel (dBA) gürültü seviyelerine maruz kalmak işitmeyi etkileyebilir ve gürültü ne kadar yüksekse, zarar vermesi o kadar az zaman alır.
 • nesil açık hava tünelleri 75dB gürültü seviyesine kadar üretir
 • nesil açık hava tünelleri 65dB gürültü seviyesine kadar üretir
 • seviyeleri ihmal edilebilir risk kategorisine aittir ve işitmeyi etkilemez. Yoğun yol (80dB) veya biçme makinesinde (90dB) sürüş çok daha fazla gürültü yaratır.
7. Hava akışı kalitesi .

Daha yüksek kaliteli rüzgar akışı sadece daha rahat değil, aynı zamanda elçileri yanına taşıyabilen türbülanslarda da daha azdır.

5. nesil, bunu sağlayan özel bir hava kanalı sayesinde daha yumuşak hava akışı oluşturur.

8. Döndürme çarkı teknolojisi.

Lisepro rüzgar tünelleri, ani bir elektrik kesintisi durumunda bile düzgün bir iniş sağlayan çark teknolojisi ile donatılmıştır. Fanlar giderek daha yavaş dönmeye başladıkça, uçağın tepki vermesi için birkaç saniye boşluk bırakıyorlar.

9. Gecikmeli Tünel Kapatma (DTS) sistemi .

Tünel motorunun aniden teknik olarak kapanması nedeniyle broşürü düşmekten korur. Otonom bir güvenlik sistemi, rüzgar akışında kademeli bir azalma sağlar. Bu sistemin çalışması, yani bir operatör bir güvenlik bildirimini geçersiz kıldığında insan faktörü etkilenemez. LTS sistemi bu durumda çalışmaya başlayacak ve Müşteriyi ani bir düşme olmaksızın yere indirecektir.

10. Lisepro Yapayzeka  Tüneli Çevrimiçi İzleme sistemi .

Lisepro mühendislerinin ciddi donanım sorunlarını tespit etmelerine ve bunları zamanında çözmelerine olanak tanır.Tüm tüneller, durum izleme, anında sorun giderme ve uzaktan yazılım güncellemesi için 7/24 çevrimiçi kontrol edilmektedir.

BİRİNCİ SINIF TEKNOLOJİ

LISEPRO Tünel Sistemleri, küresel olarak dikey rüzgar tüneli teknolojisinin öncüsü ve lideri olarak tanınmaktadır. İster bir eğlence franchise'ı, ister askeri bir çözüm, isterse bir araştırma tesisi kurun, daha fazla kendinizi yormayın. Kanıtlanmış birçok modelimizden birini seçin veya kendi özel çözümünüzü tasarlamak için bizimle birlikte çalışın.

EĞLENCE VE FRANCHISING

Bir LISEPRO franchise sahibi olduğunuzda, bir rüzgar tüneli satın almaktan çok daha fazlasını yaparsınız. Global olarak tanınan bir markaya yatırım yapıyorsunuz. Tüm arka planlardan ve kültürlerden milyarlarca insanın paylaştığı bir rüya olan uçuş hayalini gerçekleştirmeye yardımcı oluyorsunuz. Deneyimsel eğlencenin en son evrimine katılıyor, tüketicilerin çevrimiçi olarak çoğaltamayacağı bir deneyim yaratıyorsunuz
LP2600e

Halk'a Açık Sistemler

Rüzgar Tüneli ile Herkesi Şaşırtın
Dikey rüzgar tünelinde eşsiz bir uçuş deneyimi pazarla!

Açık LISEPRO rüzgar tüneli ile herkes için eğlenceli ve unutulmaz bir uçuş deneyimi sunan ilk bölgeniz olun. Macera parkınız, aile eğlence merkeziniz, etkinlik veya alışveriş merkezinizdeki trafiği, medya varlığını ve satışları artırın. Şirketiniz bireylere ve gruplara uçuş paketleri, insan uçuşları, hediyelik eşyalar, yiyecek ve içeceklerin fotoğraf ve videolarını satarak para kazanabilir.
Eğlenceli, uçma hayali! İç ve dış mekan rüzgar tünelleri aile dostu bir cazibe sununuz

Modeller

ETKİNLİKLER

Lp2800dm

NEFES KESEN ŞOVLAR VE MÜŞTERİ UÇUŞ DENEYİMLERİ!

LISEPRO gösterisi "Uçuş akrobasi" etkinliğiniz için eşsiz bir aksan.

Uçan akrobatlar, uçan bayraklar, tüpler ve hatta el havai fişekleriyle 15 metrelik inanılmaz bir yüksekliğe ulaşır!

Benzersiz bir müşteri deneyimi yaratırız ve müşterilerinizin marka reklam ve pazarlama etkinliklerinde, partilerde ve törenlerde uçmalarını sağlayabiliriz.

Modeller

Film Prodüksiyonları ve Özel Efektler

Bodyflying Mobile Systems, herhangi bir film veya ticari yapım seti için tamamen taşınabilir rüzgar üretim sistemleri sağlayabilir. 
Kolayca Türkiye veya global olarak nakliye ve kurulum yapabiliriz.
Sistemlerimiz ve mürettebatımız yüksek derecede eğitimlidir ve sinema ve eğlence endüstrisinde çalışmışlardır.

FİLM, REKLAM VE MODA ENDÜSTRİSİ İÇİN GERÇEKÇİ UÇUŞ!
Dikey bir rüzgar tüneli, gerçekçi bir uçuş simülasyonunun oluşturulabileceği güvenli bir ortam sağlar. Kitle, filminizdeki veya reklamlarınızdaki bu orijinalliği takdir edecektir.

Projenizde olağanüstü numaralar yapabileceğiniz veya oyuncularınıza uçmayı öğretebileceğiniz uçan akrobatlar ve dublör çiftlerimizi sunuyoruz!

Dikey bir rüzgar tüneli, gerçekçi bir uçuş simülasyonunun oluşturulabileceği güvenli bir ortam sağlar. Kitle, filminizdeki veya reklamlarınızdaki bu orijinalliği takdir edeceksiniz.

Projenizde olağanüstü numaralar yapabileceğiniz veya oyuncularınıza uçmayı öğretebileceğiniz uçan akrobatlar ve dublör çiftlerimizi sunuyoruz!

ASKERİ EĞİTİM

SAVUNMA SANAYİSİNE LISEPRO KATKISI

Gelişmiş DRT teknolojimiz askeri üsler ve / veya skydive bırakma bölgeleri için mükemmel bir ektir.

Bodyflying Mobil Sistemlerin taşınması, kurulumu ve kullanımı kolaydır ve aşağıdakiler için idealdir:

 • Mürettebat becerilerini keskinleştirmek ve müşterilerin gerçek serbest düşüşten önce hissi deneyimlemelerine yardımcı olmak;
 • Mevcut DZ işinize gelir eklemek;
 • İstediğiniz yerde eğitim için yüksek güçlü bir simülatör sistemi sağlamak;
 • İşe alım ve ekip oluşturma etkinlikleri.

Askeri uygulamalar için, portatif ve yarı sabit sistemlerimiz düşme bölgeleri ve üsler arasında kolayca hareket ettirilebilir. Artık çift odacıklı ve açık hava uçuş yeteneklerini içeren elektrikli sabit modeller de mevcuttur.

Lisepro rüzgar tünelleri, bir dizi özel becerinin verimli bir şekilde eğitilmesini sağlar: temel beceriler ve serbest düşme için zihinsel hazırlık; Kararsız pozisyonları dengeleyen serbest düşme manevraları; tam ekipmanla serbest düşme: silahlar, gece görüş cihazları, oksijen maskeleri, bagaj kapları vb.

Ayrıca önemli olan, güvenli bir ortamda hava şartlarından bağımsız olarak sınırsız uçuş süresi için eğitim alabilirsiniz.

dünyaca sistem versiyonlarımız

LP 2800 e
33%
LP 2600 e
45%
LP 2600 dm
19%
indoor LP 4.3 Single
5%

İşte bu LISEPRO

%100 Garanti

%100 Kazanç

%100 Güvence

LISEPRO OUTDOOR SYSTEMS - SSS

Bir DRT maliyeti nedir?

Toplam proje maliyetleri, tünel modeli, gayrimenkulün değeri ve inşaat şekli (bağımsız veya alışveriş merkezi gibi daha büyük bir projeye entegre) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Genellikle projelerin 150.000 - 500.000 Euro aralığında bir araya geldiğini görürüz; bazıları teknoloji maliyeti, bazıları inşaat olacak.

Sistemin Garanti ve Kalitesi nasıldır?
Sistem ile bereber başka ne var?
Teslim süresi
Starter Version
BodyFlying Starter Sistem ne Kadar enerji tüketir
Kısa Açıklama

logo
Mustafa Kemal Paşa Bulvarı 8B
34535 Büyükçekmece-Istanbul

 Tel: +90 212 863 2230
 Mobile: +90 543 419 7273
 E-Mail: info@lisepro.com

 

 

Topluluğumuza Katılın

LISEPRO

Copyright © 2021 LISEPRO ENERGIE & ROBOTIK LTD.- All Rights Reserved.