• +90 212 863 2230
 • +90 543 419 7273
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Turkish Turkish

ÇİMLEME

Çimleme

Yem olarak da bilinen filizler, tahıl otlarına yetiştirilen tahıl taneleridir. Bu hassas ve genç çim filizleri, genellikle en iyi hayvan yemlerinden biri olarak kabul edilen taze bahar çimenlerine çok benzer. Filizler arpa, buğday, yulaf, çavdar ve diğerleri de dahil olmak üzere hemen hemen her tahıl tanesinden yetiştirilebilir.

Filizler nasıl çalışır?

Filizler, sıcaklık kontrollü bir binada 7 gün tohumdan yem haline getirilir. Olgunlaştıktan sonra, çim yaprakları kök paspası ile birlikte hasat edilir ve bir yem rasyonunun parçası olarak hayvanlara beslenir. Filizler hemen hemen her yem sistemine entegre edilebilir.

Çevreye Duyarlı

DTT-Filizlendirme Sistemleri son derece verimli tarımda karbon alan izini önemli ölçüde azaltır. 

DTT sistemleri:

 • Kullan % 98 DAHA AZ SU beslemeyi büyümeye
 • 200 l. su = 1 ton yem
 • Kullanılan % 99 DAHA AZ ARAZİ 
 • 300 m karede 300 dönüm otlak alanı

 

Kalıpsız ve küfsüz

1 ton kuru arpa tohumunun yaklaşık 100 milyar küf sporu ile geldiğini biliyor muydunuz? 
Islak, ılık bir ortam, bu sporların yemle büyümesine neden olur. DTT, güçlü kimyasallar olmadan bu konuyu ele alan ilk şirkettir. 7,5 yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra LISEPRO, tüm DTT tasarımlarıyla DTT-Kalıpsız garantisini sunmaktan gurur duyar.

Filizler Nasıl Çalışır?

Filizlenme nedir?

Filiz, tahıl tanesinden yetiştirilen, genç tahıl otlarıdır. En iyi hayvan yemi olarak kabul edilen taze bahar çimenlerine eşdeğerdir. Çim yaprakları ve kök kütlesi, hasat edildikleri gün hayvan besimine sunulur.

 

7 Günde Yem Tohumu?

Filizler, LISEPRO tarafından sağlanan özel iklim kontrollü yetiştirme odalarında kapalı alanda yetiştirilmektedir. Bu özel ekipman, çimlenen tahıllar için optimum büyüme koşullarına izin verir.

 

Uygun fiyatta

Günümüzde artan tahıl, saman, mısır ve diğer yem maliyetleri çiftlik hayvanlarına sahip olmayı daha da zorlaştırmaktadır. Taze filiz yetiştirme maliyeti, tahıl - mısır ve birçok durumda saman beslemekten önemli ölçüde daha ucuzdur.

 

Taze en iyisidir

Bir DTT Filizlenme Sistemi, çiftlik hayvanları sahiplerine, hasat edildiği gün kullanıma hazır yem yetiştirmelerine olanak sağlar. Taze ve yeşil yemle beslemenin kuru yemlere göre önemli beslenme avantajları vardır .

Yemde Küf Önleme - Kalıpsız Yem Sistemi

Beslemenin Daha Güvenli Bir Yolu

Yemin üstün ve ekonomik bir hayvan yemi olarak inanılmaz potansiyeline rağmen, küf olmadan yem yetiştirmek her zaman zor olmuştur. Birçok durumda, kalıp güvenilir, büyük ölçekli yem üretimini imkansız hale getirdi. Yem üretim sistemleri ile yapılan birçok tarım operasyonu, küf oluşumunu azaltmak için ağartıcı ve diğer sert kimyasalların kullanımına başvurmuştur. Bu, tohum verimini ve hayvanlarınızın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

DTT, kalıbın filizlerde büyümesini önleyen SADECE filizlenme sistemini geliştirdi . Sistemlerimiz zararlı kimyasallar kullanmadan yemsiz küfsüz büyür. Tüm DTT tasarımları bu GARANTİ ile birlikte gelir .

 

Sorun: Küf

 • 1 ton tahıl 100 milyar kalıp sporuna sahiptir
 • Filizler ve küf sıcak, ıslak bir ortamda büyür
 • Birçok küf hayvan ve insanlar için toksiktir
 • Küf kontrolü, filizlerin hayvancılık yemi olarak kullanımını sınırlamıştır
 • Klor, iyot ve diğer küf kontrol kimyasalları, filizlerdeki enzimlere, filizleri tüketen hayvanlara ve hayvanın sütünü ve etini tüketen insanlara zarar verebilir

 

Çözüm: Sistem Tasarımı, Süreci ve Malzemeleri

DTT, küfü başarıyla önleyen bir filizlenme sistemi geliştirmek için 7,5 yıl uğraştık. Geleneksel olarak, yem sistemleri, filizlenmeden önce bir ağartıcı çözeltisi veya başka bir kimyasal banyoda önceden ıslatılmış tanelere veya seyreltilmiş bir ağartıcı çözeltisi ile büyüyen yemi buğulanmaya dayanır. Yaklaşımımız çok yönlü, organik ve güvenlidir, ancak sizin için ek zaman ve emek gerektirmez. Küf önleme şunları gerektirir:

 • Kaliteli malzeme ve sistem tasarımı
 • Tarafınmızdan geliştirilen malzeme ve teknikler kullanılarak tahıl hazırlama
 • Güvenilir iklim kontrolü ve havalandırma
 • Gelişmiş yetiştirme teknikleri

 

% 100 Para İade Kalıp Garantisi

Tüm DTT sistemleri 3 yıllık GARANTİ ile birlikte gelir . Garanti LISEPRO teknisyenleri güçlü kimyasallar kullanmadan sisteminizde küfü serbest bırakamazsa paranızı geri almanızı sağlar . Programla ilgili şartlar ve koşullar için 'Kalıpsız Garanti'ye bakın.

 

Neden DTT Topraksız Yem Sistemi Alınır?

Bir yem sistemi, ister kendiniz inşa edin, isterse bir yem sistemi üreticisinden satın alın, önemli bir yatırımı temsil eder. Yatırımınızı riske atmayın. DTT sistemi, kalıpsız yemleri en başından büyütmenize izin veren kanıtlanmış ve test edilmiş bir hidroponik yemdir. Buna ek olarak, kiloluk tahıl başına verimimiz sektördeki en yüksek ürünler arasındadır. Yüksek verim ve kalıba kayıp üretimin olmaması, diğer yem sistemlerine kıyasla devam eden işletme maliyetlerinde önemli tasarruflar anlamına gelir.

Çevre

DTT yem sistemleri birçok etkili çevresel fayda sağlar. Bunlar su, toprak, enerji ve ekipmandaki önemli bir şekilde azalmalarını içerir. Bir çiftliği veya süt ürünlerini yüksek verimli ve su yoluna dönüştürmenin toplam etkisi DTT filizlenme sistemleri gezegeni 'yeşillendirmede' büyük bir fark yaratabilir.

 • Yemi büyütmek için % 98 daha az su kullanın
 • Yemi büyütmek için % 99 daha az arazi kullanın
 • Yemi dikmek, büyütmek, hasat etmek, taşımak ve depolamak için kullanılan ekipman ve yakıt ihtiyacını azaltın
 • Sürdürülebilir tarımı teşvik etmek
 • Destekleme: tüm doğal, organik ve çim beslenen hayvan

 

% 98 Daha Az Su

Suyun korunması çok önemlidir. Su tasarrufu teknolojisi, devirdaim sulama sistemi kullanan DTT tasarımlarının merkezinde yer almaktadır. Su kullanımını azaltmak için çiftçilik, Hükümetler ve Çevre Savunuculuğu Grupları tarafından artan baskı altındadır. DTT filizlenme sistemleri, günde 200 litreden biraz fazla su ile 800 Kg filiz büyür. Bu, aynı miktarda yemi yetiştirmek için kullanılan sulu tarımdan% 98 kadar daha az su.

% 99 Daha Az Arazi

DTT filizlenme sistemleri kompakt, dikey tarım yöntemlerini kullanır. Dikey sistemler, küçük bir alanda yüksek miktarda taze yem üretimin anahtardır. Ticari sistemler, her bir metrekarelik alan başına 300 Kg kadar taze yem üretebilir . Bu, yem üretimi için ihtiyaç duyulan toprakta muazzam tasarruflara eşittir. Kullanıcılar günde 1 tonluk sistemin 150 - 300 dönümlük iyi meraya eşdeğer olduğunu bildirmektedir.

 • 300 m kare 270 dönüm mera eşdeğeri büyür

 

% 70'e kadar Karbon Alan İzi Azaltma

Enerji tasarruflu DTT sistemleri, hayvan yemi ekimi, hasadı, nakliyesi ve depolaması için kullanılan ekipman ve yakıt ihtiyacını azaltır. Filizler, daha az gübre kullanan, böcek ilacı kullanmayan ve organik olarak onaylanabilen son derece uzmanlaşmış yetiştirme ekipmanlarında iç mekanda yetiştirilir.

 

Sürdürülebilir Tarımın Teşviki

Dünya çapında yüksek kaliteli tarım arazileri kalkınma, nüfus artışı ve aşırı kullanım nedeniyle hızla küçülmektedir. DTT'nin enerji, toprak ve su bazlı tasarımları, büyüyen nüfusu beslemeye yardımcı olabilecek sürdürülebilir ve yoğun bir tarım sunmaktadır.

 

Tamamen Doğal, Organik ve Otla Beslenmiş

Beslenme bilincine sahip tüketiciler, tamamen doğal, organik, serbest dolaşan ve otla beslenen et, süt ve yumurta pazarlarının büyümesini teşvik etmiştir. DTT filizleri, her gün hayvanlara taze, yeşil çim beslenerek en yüksek beslenme seviyesini sunar. DTT tarafından filizlenmiş tanelerde petrol bazlı gübreler, böcek ilaçları ve herbisitler yoktur.