• +90 212 863 2230
 • +90 543 419 7273
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Turkish Turkish

Modüler Ev terimi, farklı ev tipleri için kullanılır. Öncelikle dönüştürülmüş nakliye konteynırlarından oluşan evleri ifade eder. Bu gemicilik evleri hakkında daha fazla bilgiyi " Gemi konteynır evi: Deniz konteynırınızı minik ve ya devasal bir eve nasıl dönüştürebilirsiniz " makalemizde okuyabilirsiniz . Modül evler, dünyada giderek daha fazla insan bu tür evlerle ilgileniyor, çünkü bir modül eve hızlı bir şekilde ulaşmanın nispeten ucuz bir yolu.

Ancak, bir deniz konteynerini yaşamaya ve onaylamaya uygun hale getirmek o kadar kolay değildir. Bunun nedenlerinden biri tasarımdır: kapalı bir kutu olarak bir yük konteyneri çok dayanıklıdır. Ancak pencereler ve kapılar için delikler keser kesmez dayanıksız hale gelir. Şantiye konteynırları artık nakliye konteynırlarına bir alternatif haline gelmiştir. Çelik bir iskelete ve dolayısıyla dayanıklı bir statiklere sahiptirler. Fakat yinede ISO konteyner diye nitelendirdiğimiz uluslar arası taşımacılıkta kullanılan konteynerler hepsinden çok daha gayanıklıdır.

Modüler ev olarak Prenzip

Bununla birlikte, görünüşü nakliye konteynır evlerinin temeline dayanan, ancak konteynırlardan yapılmayan modüler evleri giderek yaygınlaşmaktadır. Bunlar aslında modüler evler, ancak genellikle konut konteynerleri veya modüler evleri olarak da adlandırılır.

Bu evler standartlaştırılmış yük konteynırları ile aynı boyutlara sahip olabilir. 20 metrelik bir deniz konteyneri 6 metre uzunluğunda ve 2.50 metre genişliğindedir. Yükseklik 2.60 metre veya 3 metredir. Bu yaklaşık 15 metrekarelik bir yaşam alanı ile sonuçlanır. 40 metrelik bir konteyner 12.50 metre x 2.50 metre. Ayrıca 2.60 metre veya 3 metre yüksekliğindedir. Bu iyi bir 30 metrekarelik kullanılabilir bir yaşam alanı ile sonuçlanır. Modüler ev konteynerleri bu boyutlara sahipse, bu kolayca ve her şeyden önce kamyon tarafından bir yerden başka bir yere taşınabilir olma avantajına sahiptir.

Ancak başka boyutlarda modüler ev kapları da var. Birleştirilebilen küp şeklinde veya küboid bireysel elemanlarla prefabrik bir eve benziyorlar .

Bu makale, kullanılmış deniz konteynerlerinden yapılmayan konteyner evlerinin avantajları ve maliyetleri hakkındadır.

Modüler evlerin avantajları

Birinci nesil modüler konstrüksiyonlar hala konteyner konstrüksiyonları olarak bilinmesine ve genellikle sadece geçici olarak kullanılmasına rağmen, son yıllarda çok şey oldu. Mimari açıdan klasik prefabrik evlere ayak uydurabilen çok sayıda farklı model var. Ek olarak, modüler evler aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 1. Hızlı bulunabilirlik: Modüler evlerin en büyük avantajlarından biri acil kullanılabilirliktir. Sipariş verdikten sonra, genellikle yeni eviniz için sadece birkaç hafta beklemeniz gerekir. Klasik ev inşaatının aksine, inşaat aşamasındaki imtiyazlar elimine edilir.
 2. Esneklik: Evi genişletmek veya genişletmek büyük bir sorun değildir. Yaşam durumunuz değişirse, konteyner evini nispeten kolay bir şekilde genişletebilirsiniz - aynı seviyede veya sadece konteyner modüllerini istifleyerek.
 3. Uygun temel: Kural olarak, modüler evler için basit bir nokta temeli veya bir şerit temeli yeterlidir. Bunun anlamı: Toprak işleri için daha az maliyet vardır.
 4. Taşınabilir: Taşınmanız gerekiyorsa, modüler evin kamyonla yeni bir mülke taşınmasını ve tekrar kurulmasını sağlayabilirsiniz.
 5. Fiyat: Modüler bir ev, prefabrik veya hatta sağlam yapıdaki benzer gayrimenkullerden genellikle daha ucuzdur, çünkü bunlar daha yüksek üretim ve nakliye maliyetleri ile ilişkilidir.

Ev uzantısı olarak Modüler sistem

Klasik tek ailelik bir evde yaşıyorsanız ve daha fazla alana ihtiyacınız varsa, ev uzantısı olarak bir modüler evi de seçebilirsiniz. Bu genellikle mevcut yaşam alanını hızla genişletmenin en ucuz yoludur.

Moduler evler kime uygundur?

Moduler evler, ofis, iş veya depolama alanı gibi ticari kullanımın yanı sıra tatil evi veya bahçe evi veya özel ev ofisi gibi özel kullanıcılar için uygundur. Moduler evler öğrenci dairesi olarak da kullanılmaktadır.

Geçici olarak ek bir yaşam veya çalışma alanına ihtiyacınız varsa, örneğin bir yenileme veya bir sergi veya kurulum için bir pavyon olarak özellikle iyi bir seçimdir . Ayrıca, konuklar için bir tatil evi konteyneri olarak veya gençler için bir eğlence ve hobi odası olarak kullanılabilen bir tahsis bahçesi evi olarak da kullanılabilir.

Minimalist olarak yaşayabilir ve yaşamak istiyorsanız, bir Moduler evi veya modüler ev, bir tür küçük ev olarak daimi yaşam için uygundur. Örneğin , Tekerlekler üzerindeki bir Modül ev daha esnektir , çünkü biriyle taşınmak veya bir aile kurmak istiyorsanız genişletebilirsiniz.

Bir konteynır evinin maliyeti nedir?

Kullanılmış nakliye konteynerlerinden kendiniz bir konteyner evi inşa ederseniz, basit ekipmanlarla evinize 30.000 TL ile ulaşabilirsiniz. Tam donanımlı deniz konteyner evleri 45.000 TL'den başlayan fiyatlarla.

Gerçek bir konut konteyneri satın almak istiyorsanız, genellikle metrekare başına 1.000 ila 1.800 TL arasında maliyet beklemeniz gerekir. Aşağıdakiler geçerlidir: tüm konteyner evi büyüdükçe, konut konteynerleri birbirine ne kadar bağlı olursa, metrekare başına fiyat o kadar ucuz olur. Özenle tasarlanmış cepheler, daha iyi ısı yalıtımı veya diğer özel istekler doğal olarak fiyatı artırır.

Küçük prefabrik modüler konteyner evleri 60.000 TL'den başlayan fiyatlarla. Konteynerlerin ve iç donanımların sayısında sınır yoktur.

Ancak, taşıma masraflarının konut konteynerleri için de geçerli olduğunu unutmayın. Tam yükseklik, taşınacak konteynerlerinin miktarına ve mesafeye bağlıdır. Teklif oluşturulduğunda maliyetler ayrı ayrı gösterilir.

Bir kaç Örneklerimiz

Siz hayal edin biz kuralım '' sadece 4 haftada''

 • Item 7
 • Vertical Image 1
 • Item 3
 • Item 4
 • Vertical Image 2
 • Item 5
 • Item 11
 • Item1

Gelecek... Hayellerden oluşur!

 

Siz seçin biz uygulayalım

LISEPRO ENERGIE & ROBOTIK

E-mail: info@lisepro.com

Adres: Mustafa Kemal Paşa Bulvarı 7/3 34535 Büyükçekmece-Istanbul

Tel:    +90 212 863 2230
GSM:  +90 543 419 7273

 

0%

72. Geleceğin Akıllı evi